הגברת המשילות

מבצע 'שומר החומות' במאי 2021, העלה למודעות את הבעיה החמורה שעומדת בפני מדינת ישראל בערים המעורבות, והציף את חוסר המשילות בכלל שטחי המדינה

אלפי הנשקים הבלתי חוקיים שמוחזקים במגזר הערבי בשילוב ההקצנה הדתית וההסתה של אישי ציבור הם פצצת זמן שהתפוצצה במהלך 'שומר החומות' ועלולה להתפוצץ ביתר עוצמה בעתיד, אם לא נפעל. הלאומנות הערבית מרימה את ראשה, ובשילוב היבטים פליליים, מכה בתושבי הערים המעורבות, כמו גם בתושבי הנגב והגליל, בשיא העוצמה. שטחי הנגב והגליל מופקרים לפשע לאומני ופלילי, חקלאים ובעלי עסקים מתמודדים לבדם עם הצתות של רכושם ונאלצים להיכנע ל'פרוטקשן'. התושבים סובלים מירי, הטרדות מיניות, גניבות ופשע בבתים ובדרכים. כך גם היישוב הלא חוקי ח'אן אל-אחמר הוא סיפור על חוסר משילות, כאשר מדינת ישראל לא פינתה אותו עד היום וארגונים במימון האיחוד האירופי צפצפו אפילו על החלטת שופטי בג"ץ והקימו מבנים במקום. 

כדי להפסיק את התופעות הללו ולמנוע נזקים לטווח הארוך, צריך לשנות את צורת המחשבה. במקום להמשיך ולהתמגן, עלינו להתחיל לרדוף ולסכל את פעילות העבריינים הלאומניים.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. ישראל שלי פועלת להשאיר את נושאים אלו על סדר היום הציבורי והמדיני באופן תמידי, גם כשיש כאלו שרוצים להשתיק את הבעיות הללו.

אנו פועלים עם פורום הערים המעורבות כדי לשנות את תפיסת המשטרה בתגובה לאירועי שגרה וכדי להחזיר את הביטחון האישי, תוך היערכות למצבי חירום עתידיים. אנו פועלים לחשיפת פרטיהם של פורעים ותוקפים, תוך רתימת הציבור לאיתור שלהם. אנו מלווים את המותקפים ומסייעים להם הן במאבק הציבורי והן מול רשויות החוק. אנו פועלים כדי לשמור על השטחים הפתוחים ועל המרחב העירוני כאחד, תוך מתן מענה ציבורי, הסברתי ומדיני, עד לשינוי מדיניות בפועל עד להשבת המשילות ברחבי מדינת ישראל. 

להצטרפות לעשייה ולחיזוק הפעילות >>