התערבות ממשלתית זרה

בשנים האחרונות ישראל שלי שמה דגש רב על המאבק בדה-לגיטימציה ובהתערבות ממשלות זרות בנעשה בתוך מדינת ישראל. אנו נאבקים בגורמים אנטי-ישראליים מבית ומחוץ ביחד עם הציבור הישראלי, עוקבים אחרי אירועים משפטיים ופוליטיים שעולים במדינות אחרות כנגד מדינת ישראל, נותנים מענה הסברתי לציבור ופועלים מול חברי כנסת ושרים כדי להפוך את ההחלטות הללו ולמנוע פגיעה בביטחון המדינה ובחיילי צה"ל.

למה חשוב לעצור את ההתערבות הממשלתית הזרה בישראל?
מדינות אירופה הן בעלות ברית חשובות של ישראל, אך הן גם המדינות שמרשות לעצמן להתערב באופן גס בתחומים מהותיים בחיינו, תחומים שנמצאים בלב הוויכוח הציבורי והערכי בישראל. התערבות זו פוגעת במדינת ישראל. היא נעשית בסתר, מתחת לרדאר, ללא כל פיקוח פרלמנטרי או ממשלתי, או דיון ציבורי מהותי על הפגיעה בדמוקרטיה הישראלית.

אין אף תקדים כזה בדמוקרטיות בעולם, וסביר להניח שאם מדינת ישראל היתה פועלת בדרכים כאלה באותן מדינות, היה פורץ משבר דיפלומטי.

מה ממשלות אירופה עושות במדינת ישראל?
ממשלות אירופה מממנות במאות מיליונים ארגונים ישראלים ופלשתינים שמקדמים את התביעה נגד ישראל בהאג, ושואפים להביא לדין אזרחים וחיילים ישראלים. הן מעורבות בעשרות עתירות שמטרתן למנוע הריסת בתי מחבלים שביצעו פיגועים בישראל, ומעבירות מיליוני אירו לארגונים ישראלים אשר מלווים משפחות מחבלים.

לא מדובר על מדינות בודדות, אלא על מערכת משומנת היטב. האיחוד האירופי עצמו פועל נגד מדינת ישראל. הוא מממן פרויקטים שמטרתם לקשור את ידי חיילי צה"ל ולמנוע מהם לבצע פעילות מבצעית ומודיעינית, שנועדה לשמור על הביטחון של אזרחי ישראל ולמגר טרור. זה נחשב לאחד מפרויקטיי הדגל של האיחוד האירופי. זאת ועוד, הן האיחוד האירופי והן ממשלות אירופה בנפרד מממנות מעקב, רדיפה ועתירות משפטיות נגד חיילים ושוטרי מג"ב. כל הפרויקטים הללו מופעלים על ידי ארגונים ישראלים הממומנים בכסף ממשלתי זר.

ההתערבות של ממשלות אירופה לא נשארת רק בתחום ה"ביטחוני", אלא גם בתחומים אזרחיים. הן מממנות ארגונים ישראלים הפועלים לקעקע את המורשת היהודית בירושלים וביהודה ושומרון, תוך העצמת ה"מורשת הפלשתינית", מממנות פרויקטים שנועדו להעצים את "מורשת הנכבה", פרויקטים שנועדו להעצים את הלאומנות הפלשתינית בקרב אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית ועוד.

זו רק טעימה לעשרות התחומים בהם מתערבות ממשלות אירופה, דבר המביא לפגיעה משמעותית הן בדמוקרטיה הישראלית והן בביטחון המדינה. את זה אנו חייבים לעצור! לעוד מידע בנושא היכנסו לאתר המיוחד שהקמנו לאחד מפרוייקטי הדגל של ישראל שלי – "האירופאים צוחקים עלינו"

להצטרפות לעשייה ולחיזוק הפעילות >>

לעוד מידע בנושא, כנסו לאתר המיוחד שהקמנו לאחד מפרוייקטי הדגל של 'ישראל שלי':

צפו בסרטון:

למידע נוסף/שיחזרו אליכם, השאירו פרטים: