יהודה ושומרון

מראשית הקמתה, ישראל שלי פועלת לחיזוק המעמד של יהודה ושומרון ושל תנועת ההתיישבות. לא מדובר רק בהמשך דרכם של מקימי הישובים והמתיישבים לחיזוק ההתיישבות בארץ ישראל, אלא בפעילות בשטח כדי לפתור עוולות בלתי נתפסות.

אנו פועלים לחיזוק הריבונות הישראלית בשטח באמצעות דיווח שוטף על אירועים מושתקים, קיום אירועי תמיכה בהתיישבות, ליווי החוות החקלאיות לפי צורך העולה מן השטח ומאבק ציבורי נגד הבניה הבלתי חוקית של הרשות הפלשתינית בשטחי סי.

לאורך השנים פעלנו (ועודנו פועלים) מול חברות בינלאומיות שפועלות נגד ישראל ונגד ההתיישבות, והצלחנו לשנות דברים בשטח. כך למשל, בעקבות החלטת חברת AIRBNB להסיר מאתר האינטרנט הבינלאומי שלה את הדירות והצימרים בישובי יו"ש, פתחנו בפעולה נגד החברה, וביקשנו מהציבור הישראלי להסיר את חברותם מהאתר ולקרוא למנכ"ל החברה לבטל את החלטתו. לאחר כשבועיים גם מושל מדינת פלורידה רון דסנטיס, החליט להכניס את חברת Airbnb לרשימת החברות שתומכות ב-BDS, כך שהמדינה עם הכלכלה הרביעית בגודלה בארה"ב לא תשקיע ולא תתקשר עם החברה, כמו עם שאר החברות ברשימה שתומכות ב-BDS. לבסוף, חברת airbnb הסירה את החרם שלה על יהודה ושומרון. זה קרה בזכות הלחץ של ישראלים רבים שביטלו את הרשמתם, ובזכות עבודה קשה של ארגונים נוספים כמו שורת הדין, NGO Monitor והפורום המשפטי הבינלאומי. בכוחות משותפים ומאומצים הראנו לחברה שהטענות שלה על ישראל אינן נכונות ושהחרם לא מוסרי ולא חוקי.
זו לא הפעולה היחידה שיזמנו בזירה זו. בין השאר כך היה גם בקמפיין נגד החלטתה של חברת בן אנד ג'ריז העולמית להפסיק את השיווק ליהודה ושומרון ולגולן, וכך פעלנו גם להוצאת ארגון TIPH הבינלאומי והאנטי ישראלי מחברון, ובמקרים רבים נוספים.

אחד מהרגעים בהם התרגשנו במיוחד לפעול בנושא הקשור ליהודה ושומרון, היה כאשר ב-1 ביוני 2016 יזמנו קמפיין מימון המונים בהדסטארט, על מנת להנגיש את ביתו של יהודה יצחק הישראלי, לוחם סיירת גבעתי שנפצע קשה במבצע צוק איתן. לצערנו, משרד הביטחון נמנע מלממן זאת ולאפשר את המשך שיקומו בביתו, הנמצא ביישוב עפרה. תוך יממה הצליח הקמפיין לגייס למעלה מ-1,200,000 ש"ח, סכום היעד שנקבע בגיוס ובסך הכל גויסו למעלה מ-1,500,000 ש"ח תוך כמה ימים, סכום חסר תקדים בהיסטוריה של הדסטארט.

בכל פעולה כזו נפעמנו לגלות שוב ושוב, שהציבור הישראלי הוא ציבור מלא אכפתיות ואהבה לעם ולארץ. אנו מחוברים לשטח וקשובים לכל מצוקה וצורך. מטרתנו היא למצוא ביחד איתכם את דרכי ההשפעה הכי אפקטיביות, כאלו שבפעולה אזרחית משותפת ישנו את המציאות.

להצטרפות לעשייה ולחיזוק הפעילות >>

צפו בסרטונים: