לב העשייה

'ישראל שלי' היא תנועה למשימות לאומיות שחרטה על דגלה את החזרת והעמקת אהבת הארץ והציונות אל המיינסטרים הציבורי בישראל. התנועה פועלת בעיקר דרך הרשתות אך לא רק.
במהלך השנים צברנו ניסיון רב ברתימת הציבור הרחב לקידום ערכים אלו, הן במאבקים ציבורים והן בהשפעה על מקבלי ההחלטות.

על סדר היום שלנו-

  • משילות- אתגר הסכנה מבית.

אירועי "שומר החומות" היוו נקודת ציון לפעילות שלנו. במהלך הפרעות פעלנו ברשת כדי לשנות את המצב, משלא השתנה המצב ירדנו לשטח וסייענו לתושבי לוד בגיוס והפעלת מתנדבים בחמ"ל העירוני שהוקם.
לאחר סיום האירועים זיהינו את האתגרים המערכתיים והתודעתיים והחלטנו לפעול כדי שהדברים השתנו.

כיום אנו ממשיכים לפעול בשני מישורים

תודעה – גובה הלהבות עדיין לא ירד והמתח בערים המעורבות, בנגב וגליל ישנו. רשויות החוק לא מיצו את הדין עם פורעי מאי. יצרנו את הסרט "חמישה ימים במאי" בכדי להמחיש לאזרחי ישראל את אשר ארע בעיר לוד בזמן שומר החומות, כמקרה בוחן לבאות. בפעילותנו אנו מציפים את הבעיות הנשקפות להמשך ופועלים בוועדות בכנסת, במפגש עם שרים וקידום של רפורמות בנושא.

עשייה – הערכות אזרחית לחירום- פרויקט "מגיני הבית" אשר מכשיר קבוצות אזרחים להתמודדות עם אירועי חירום דרך מתן כלים לחיזוק הסביבה הקרובה, סיוע וחיבור עם הרשויות ע"י רכז הפרויקט. כיום ישנם עשרות קהילות שעוברות את התהליך וישנה דרישה גבוה מהשטח.

  • המוקד הציוני – SOS  ציוני

המוקד הציוני-  אחד מהיתרונות המשמעותיים שלנו היא תגובה מהירה לאירועים לשם כך הקמנו את המוקד הציוני שמטרתו לתת מענה ולהיות שם בשביל האזרח בקצה אשר נקלע לאירוע מורכב בעל אופי לאומי, לדוגמא- החרמת נשק ע"י המשטרה שלא לצורך, סיוע לאזרח במצוקה לאחר תקיפה. אנו יודעים לאפיין את האירוע, להבין את דרכי ההשפעה ולפעול בצורה נקודתית ומדויקת כדי לייצר תוצאה ושינוי בשטח, ישנם מקרים שהטיפול בהם מסתיים בטווח הקצר וישנם מקרים שאנו מלווים זמן רב קדימה.

  • תודעה ציונית

 אנו רואים מטרה מרכזית ליצוק תוכן איכותי ברשת. הדבר בא לידי ביטוי בכתיבה על אירועים משמעותיים על ציר הזמן, הפקת אירועים אלקטרוניים הקשורים במורשת ישראל והנגשת סוגיות מורכבות לציבור הרחב.

  • חזית העשייה ביו"ש, נגב ובגליל- ליווי קבוצות מקומיות, קיום סדנאות וקורסים הנותנים כלים לאזרח לחולל שינוי בסביבתו כיום אנו מלווים מספר קבוצות אזרחים הפרוסים בנגב ובגליל דרך חניכה ולימוד אנו מלווים אותם במאבקם ומספקים להם סיוע מקצועי, אסטרטגי לטווח הארוך.

 

  • פעולה אזרחית הנעה לעשייה- הנעת הציבור לעשייה ולפעולה. אנחנו יודעים לפעול יחד עם הציבור וליצור אקטיביות של האזרח בקצה. בדווח לרשויות החוק על תופעה פסולה.

(לדוגמא קמפיין חולצות הm16 ( בהירתמות לתרומה כספית למען מטרה נעלה (לדוגמא קמפיין איתן זאב)

  • סדנאות-

"הסדנא המשפטית"– קורס משפטי המיועד לסטודנטים המעמקים בסוגיות המשפטיות ביהודה ושומרון, לאחר מספר מפגשים משתתפי הקורס יוצאים לסיור ביו"ש במטרה להעמיק בידע הנצבר ולראות את הדברים "בעיניים".

 

"אזרחים עושים תקשורת"- סדנא המעניקה כלים לרתימת הכח שיש ברשת להשגת מטרותיהם, לאחר הסדנא מקבלים האזרחים סיוע וחניכה ארוכת טווח מצוות 'ישראל שלי'