מי אנחנו

חזון התנועה:

ישראל שלי היא תנועה ציונית אקטיביסטית, שפועלת במטרה להעלות לסדר היום הציבורי נושאים שפעם היו בחזית החזון והעשיה הציונית, והיום נדחקו הצידה.

בשנים האחרונות מדינת ישראל שינתה את פניה. כיום ארגוני השמאל מעצבים מדיניות באמצעות השפעה על סדר היום ויצירת קהילות אקטיביסטיות הפועלות בשדה האזרחי והפרלמנטרי. את סדר היום הלאומי תפסו נושאים שאינם עומדים בקנה אחד עם החזון הציוני ונושאי ליבה של מדינת ישראל הוזנחו. אסור לנו להפקיר את הזירה וכאן אתם ואנחנו נכנסים.

בעשורים הקודמים היינו יוצאים להפגנות וממלאים את הכיכר בשלטים ובמסרים. היום, המקום בו אפשר להשפיע ולהגיע אל דעת הקהל, מתמקד בשני מקומות עיקריים – הרשתות החברתיות והכנסת. המטרה שלנו היא לפעול בדרכי ההשפעה האפקטיביות ביותר בגזרות אלו, להשפיע על עיצוב המציאות והחזרת החזון הציוני לראש סדר העדיפויות.

לצד הרשתות והמלחמה על המדיניות, אנו ממשיכים לפעול בשטח, לתת יד לאזרחי ישראל בערים המעורבות, לתת כתף לחקלאי ישראל בצפון ובדרום, בהר ובבקעה, לתת גב לתושבי יהודה ושומרון, ולשמור על המדינה. אנו נוגעים בכלל תחומי החיים: חינוך, צבא וביטחון, מערכת המשפט, תקשורת, צביון וערכים, זהות יהודית, הסברה בארץ ובתפוצות, קליטת עליה, כלכלה ומדיניות. כי אין לנו ארץ אחרת.

אנו מזמינים אתכם לבקר כאן ולראות מה עשינו עד עכשיו, וכמובן, מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולעשות ציונות.

אפשר לקרוא לזה חזון או שליחות, אפשר לדבר הרבה ולחשוב רחוק, ואפשר פשוט לקום ולעשות.

ישראל שלי. עושים ציונות.

קצת עלינו:

כבר עשור שבראש תנועת ישראל שלי עומדת שרה העצני-כהן, נכדתו של אליקים העצני, ח"כ לשעבר ומראשי ההתיישבות בחברון.

מטרת התנועה היא בראש ובראשונה לשמור על צביונה היהודי, הציוני והדמוקרטי של מדינת ישראל.דבר זה נעשה בכל יום על ידי פעילות בשטח, ברשתות החברתיות, בתקשורת ובשינוי מדיניות הממשלה בתחומים הנדרשים, עד ליצירת שינוי מהותי בתודעה הציבורית.

מי שהקימו את התנועה בשנת 2010 היו איילת שקד ונפתלי בנט. בשנת 2012 קיבלה איילת שקד, בתפקידה כיו"ר התנועה, את הפרס הישראלי לביקורת התקשורת ע"ש אברמוביץ'.

בהמשך, בשנת 2016, זכתה שרה העצני-כהן בפרס "רוח ציון ליזמות צעירה" של פרס מוסקוביץ' לציונות על פעילותה.